تخصصی ترین سایت اقدام پژوهی
دسته بندی محصولات
خرید ویژه پکیج خرید ویژه پکیج خرید ویژه پکیج دانلود اقدام پژوهی فروشگاه

اطلاعیه فروشگاه

با سلام خدمت فرهنگیان عزیز و دانشجویان دانشگاه های پردیس فرهنگیان.اقدام پژوهی ها و مقالات موجود در این فروشگاه همگی چنانچه در دریافت فایل مشکلی داشتید می توانید با بخش پشتیبانی تماس بگیرید.در صورت نداشتن ایمیل نیز می توانید ایمیل aminsaleh2021 @gmail.com را وارد نمایید. با تشکر

مقاله نقش دانش آموزان در اقتصاد مقاومتی

مقاله نقش دانش آموزان در اقتصاد مقاومتی

دانلود مقاله نقش دانش آموزان در اقتصاد مقاومتی با فرمت ورد و قابل ویرایش در 20 صفحه

مقاله نقش دانش آموزان در اقتصاد مقاومتی بسیار کامل و آماده پرینت می باشد. با هم بخشی از مقاله نقش دانش آموزان در اقتصاد مقاومتی را مشاهده میکنیم.

چکیده :

آموزش و پرورش به عنوان یک سرمایه ملی و نهادی که تربیت آینده سازان کشوررا بر عهده دارد نقش کلیدی را در جامعه ایفا می کند و نقش بسیار مهم در پیشبرد اهداف اقتصاد مقاومتی دارد. فرهنگیان می توانند برنامه های خود در خصوص اقتصاد مقاومتی را برای اجرای این شعار در آموزش و پرورش ارایه دهند. زیر بنای آموزش و پرورش معلم است و آنان با ارایه برنامه های خود در سال جاری می توانند نقش اثرگذاری در آموزش و پرورش داشته باشند.آموزش وپرورش، معلم و مدرسه در سال حماسه سیاسی ،اقتصاد مقاومتی برای تحقق منویات رهبر معظم انقلاب، می توانند نقش اساسی ایفا کنند.فرمایشات رهبر معظم انقلاب در ابتدای سال جدید به عنوان یک منشور سالانه و نقشه راه و خط نشان روشنی برای کار و فعالیت مدیران آموزش وپرورش است.مبحث اقتصاد مقاومتی باید با ظرافت و دقت ویژه ای به فضای آموزش و پرورش تعمیم داده شود.باید تلاش کرد الزامات بار معنایی پیام رهبر معظم انقلاب برای ایجاد و توسعه روحیه حماسی و کار برای خداکردن و خستگی ناپذیربودن در همه ابعاد در فضای تعلیم و تربیت ترویج گردد.اگر روحیه و محور تلاشهای مدیران در آموزش و پرورش صرفاً ادای تکلیف نباشد، روند مطلوبی ایجاد خواهد شدکه شرط اصلی آن روحیه حماسی است.الزام استحکام بخشی به معنویات و تدین در دانش آموزان و جوانان از جمله امور مهم مدیران آموزش وپرورش است که رافع زمین گیرشدن و هرز رفتن استعدادهای جوانان می شود.ایجاد روحیه اعتماد سازی و علاقه مندی به یکدیگر، مهرورزی، دوری و اجتناب از اجرای برنامه های نمادین و شتاب زده از دیگر تأکیدات رسیدن به هدف اقتصاد مقاومتی در آموزش و پرورش است. اما چگونه دانش آموزان و فرزندانمان را تربیت کنیم که در مباحث اقتصادی جدیت و تلاش داشته باشند؟ نظام آموزشی ما در حال حاضر برای این منظور کاملا مناسب نیست و برای اینکه فرهنگ اقتصاد مقاومتی در جامعه ما رواج پیدا کند و دانش آموزان و فرزندان ما اهل فعالیت اقتصادی بشوند، می‌توان گفت به یک آموزش و پرورش مدرنتر نیاز داریم. در واقع این نقیصه بزرگ در آموزش و پرورش ما باید برطرف شود.امروزه در نقاط مختلف دنیا، در مقاطع تحصیلی گوناگون، اصول فعالیت اقتصادی را به دانش آموزان تعلیم می­دهند. این کار به شیوه‌های جدید از جمله به‌ صورت بازی و یا سرفصل‌های درسی طبق اهداف رفتاری خاص اقتصادی، به محصلین، آموزش داده می‌شود. به این ترتیب، با برنامه‌های مختلف آموزشی، کودکان خود را از لحاظ اقتصادی توانمند بار می‌آورند.در مقاله حاضر قصد داریم به نقش دانش آموزان در اقتصاد مقاومتی بپردازیم.

کلیدواژه :

دانش آموزان،آموزش و پرورش،اقتصاد مقاومتی


اشتراک بگذارید:


پرداخت اینترنتی - دانلود سریع - اطمینان از خرید

پرداخت هزینه و دریافت فایل

مبلغ قابل پرداخت 4,000 تومان

درصورتیکه برای خرید اینترنتی نیاز به راهنمایی دارید اینجا کلیک کنید


فایل هایی که پس از پرداخت می توانید دانلود کنید

نام فایلحجم فایل
naghsh_697544_8133.zip45.1k

مژده به فرهنگیان عزیز ((سفارش های خاص و غیر اینترنتی))

اقدام پژوهی،درس پژوهی و سایر مقالات خود را از گروه تخصصی ما بخواهید

با بیش از 15 سال سابقه در آموزش و پرورش و چند سال سابقه داوری مقالات